10 Mart 2018 Cumartesi

Olympos'ta Yapılabilecek Aktiviteler

Olympos'ta Yapılabilecek Aktiviteler

Olympos'ta tatil yapmayı düşünenler için onları bol alternatifli bir tatil bekliyor. Olympos sadece denize girilen bir yer değil, yapılabilecek çok şey var ve bunlardan bazılarını aşağıda yazdık. Daha fazla detay okumak isterseniz Olympos Butik Otel in Olympos'ta ne yapılır sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kekova- Demre tekne turu, Yanartaş gezisi, Kano , rafitng, yamaç paraşütü ,dağcılık ve daha fazlası Oympos’ta sizi bekliyor.Bisiklet ve ATV gezileri , tırmanış gibi deneyimlerin hepsini Olympos’ta yaşayabilmeniz mümkün.

Demre, Kekova, Fethiye yat gezisi turları düzenlenmekte olup turlar günübirlik veya 3 gece 4 gündüz olmak üzere 1. sınıf gezinti gemileri ile tatilinize renk katabilirsiniz. Kalkışlar Demre ve Kekovada başlamakta olup pansiyonumuz tarafından organize edilir. Kekova yat turunu sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Hayatınız boyunca unutamayacağınız koylarda denize girecek binlerce fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Ne yana baksanız eşsiz bir güzellik göreceksiniz.

Olympos'ta Yapılabilecek Aktiviteler

Arkanıza Yaslanın ve Dinlenin

Uzun süredir yoldasınız veya büyük şehrin gürültüsünden trafiğinden kaçtınız… Okumaya bir türlü fırsat bulamadığınız kitabınızı okumak istiyorsunuz… Veya insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlar edinmek istiyorsunuz…

Yanartaş (Chimera) Turu

Binlerce senedir aralıksız yanan ateşin sırrını öğrenmek, değişik bir ortam ve muhteşem bir manzara görmek için Yanartaş’a çıkın. Hiç sönmeyen ateşi görmeden Olympos’tan ayrılmayın. Yanartaş’a her gün akşam yemeğinden sonra tur düzenlenmektedir. Eskiden daha güçlü olan ateş, zamanla küçük ama çok sayıda aleve dönüşmüş.

Gündüz saatlerinde belli belirsiz olan alevleri akşam saatlerinde izlemek daha etkileyici olmaktadır. Ören yeri girişinden yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşten sonra bu yanar taşların olduğu tepeye ulaşılmaktadır.

Olympos'ta Yapılabilecek Aktiviteler

Olimpos Plajı: Kumsal, Deniz, Güneş

Olympos (Tahtalı) Dağının eteklerinde bulunan Olimpos sahili, pansiyonumuzdan sadece 500m ötededir. Çardaklardan kendinizi kurtarabilirseniz, Olimpos harabelerinin arasından, ormanın içinden sahile kısa ve keyifli bir yolculuk yapabilir ve sonunda kendinizi denize atabilirsiniz. Sahilde, otuduğunuz yerden bile antik kalıntıları görebilirsiniz. Ya da tek başlarına dolaşan keçilerle eğlenceli, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz…

Kano

Civardaki saklı mağaraları ve Akdeniz'in güzelliğini kanoyla keşfedin.

Yürüyüş

Olympos’un antik, gizemli tepelerini yürüyerek keşfetmek, içtiğiniz biraları ve yediğiniz yemekleri yakmanın en iyi yoludur. Sizi ünlü “Kayıp Şehir” gezimize davet ediyoruz. Bu gezi, Antalya’dan Fethiye’ye uzanan 580 km lik eski Likya Yolu’nun küçük bir kısmını kapsamaktadır.

Çok sıcak olmayan aylarda yürüyüş rehberimiz eşliğinde yapılan bu bilgilendirici ve eğlenceli maceranın son durağında kendinizi Olympos’un serin sularına atın…

0 yorum:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Yeraltı Yazıları on Feedburner Yeraltı Yazıları on Google+ Yeraltı Yazıları on Youtube Yeraltı Yazıları on Facebook Yeraltı Yazıları on Twitter Yeraltı Yazıları on Pinterest